top of page

Čo sú to spánkové aplikácie? Akú dostupnú alternatívu vám ponúkam?

Rôzne aplikácie, ktoré sa nazývajú spánkové aplikácie, majú rôzne využitie a účinky:

- relaxačné zvuky (biely šum, hudbu, zvuky prírody) a vedené meditácie, ktoré môžete počúvať pri zaspávaní.

- budíky s viacerými funkciami ako predvolený budík v telefóne.

- aplikácie na sledovanie spánku.


Aplikácie na sledovanie spánku používajú akcelerometre v smartfónoch na zaznamenávanie a interpretáciu údajov o spánku každú noc. Aplikácie spánku bežne sledujú pohyby počas spánku, zaznamenávajú zvuk, budia spiace osoby v správnom čase spánkového cyklu, poskytujú prehľad a interpretáciu údajov o spánku.


Sleep Cycle - inteligentný budík

Sleep Cycle je populárna aplikácia, ktorá dokáže sledovať a interpretovať údaje o vašom spánku každú noc, a tiež vás ráno prebudí počas najľahšej fázy spánku. Pomocou senzorov vášho telefónu predpovedá najľahšiu fázu spánku počas vopred určeného 30-minútového okna na prebudenie. Zapnutie budíka počas najľahšieho spánkového cyklu má uľahčiť prebudenie a znížiť únavu po prebudení.

K ďalším funkciám cyklu spánku patrí napríklad:

· Pohyby spánku a sledovanie cyklov

· Štatistiky a grafy spánku

· Analýza štatistík spánku

· Záznamy spánku (prémiová edícia)

· Pomôcky na spánok: príbehy, relaxačné zvuky a vedené meditácie (prémiové vydanie)

· Merania srdcového tepu (prémiové vydanie)

· Poznámky k spánku (prémiové vydanie)


Headspace sprevádza užívateľa každodennými upokojujúcimi scenériami a ponúka meditácie na spánok, sústredenie, odbúranie stresu a smútku, posilnenie odolnosti. Budete si predstavovať pomaly idúci vlak alebo pokojnú prechádzku po záhrade. Ponúka cvičenia, ktoré vám pomôžu udržať si aktivitu počas dňa, dvoj až trojminútové mini meditácie, meditačné sedenia „SOS“ na paniku alebo úzkosť a funkciu sledovania pokroku v meditácii. Aplikácia neponúka žiadny typ budiaceho systému ani sledovanie spánku. Využitie aplikácie na nastavenie denných rutín, ktoré vedú zdravšiemu životnému štýlu však môže prispieť k zlepšeniu vášho spánku.


Aplikácia Noisli prehráva ukľudňujúce zvuky, ktoré vám môžu pomôcť zmierniť úzkosť a stres, takže môžete rýchlejšie zaspať. Môžete si vybrať z rôznych zvukov a zmiešať ich. Aplikácia má časovač s funkciou stmievania, takže okolité zvuky sú tichšie a potom, čo zaspíte, prestanú hrať.


Pzizz vám má pomôcť rýchlejšie zaspať, lepšie si zdriemnuť a viac sa sústrediť na prácu. V závislosti od toho, čo potrebujete - spánok, rýchly odpočinok alebo sústredenie - máte prístup k rôznym zaznamenaným príbehom a scenériám snov, upokojujúcim zvukom a hudbe, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele. Nastavte si časovač ako dlho chcete spať, a Pzizz bude prehrávať zvuky, ktoré vám pomôžu zaspať. Následne vás vstavaný budík v naplánovanom čase jemne prebudí.


Calm

Aplikácia s príbehmi na spanie pre deti i dospelých. Príbehy vám budú čítať americké celebrity.


Slumber je jednoduchá a užívateľsky jednoduchá aplikácia, ktorá vám pomôže zaspať. Vyberte si z meditácií, príbehov pre lepší spánok alebo zvukov prírody, ktoré budete pri zaspávaní počúvať. Niektoré spánkové meditácie a podvedomé príbehy obsahujú „sugestívnu hypnózu“, ktorá vám pomôže cítiť sa uvoľnene a zaspať. Slumber neponúka budík ani nesleduje údaje o spánku.


10% Happier je meditačná, pokojná a spánková aplikácia navrhnutá na zjednodušenie meditácie. Má veľkú knižnicu s viac ako 500 meditáciami, z ktorých si môžete vybrať, a tiež krátke inšpiratívne príbehy pre vašu cestu do práce. Okrem zvuku ponúka aplikácia aj video meditácie. Táto aplikácia neobsahuje žiadne sledovanie údajov o spánku ani budík.


Reflectly vám môže pomôcť pri nácviku lepšej hygieny spánku. Denník pred spaním môže byť súčasťou rutiny spánku, ktorá vám pomôže relaxovať. Táto aplikácia obsahuje digitálny denník, ktorý poskytuje riadené výzvy, ktoré vám pomôžu zamyslieť sa nad svojim dňom a identifikovať všetky udalosti vyvolávajúce stres. Proces denníka vám môže pomôcť uvoľniť myšlienky a pocity, ktoré by inak narušili vašu schopnosť dobre spať.

Viesť si spánkový denník ja osobne veľmi odporúčam.


Väčšina uvedených aplikácií je v angličtine. Ak pre vás angličtina predstavuje jazykovú bariéru sledujte moju stránku, FB stránku a Instagram kde budem prinášať informácie o dostupných príbehoch v slovenčine pre váš lepší spánok a zaspávanie.


Niektoré uvedené aplikácie majú dostupné príbehy a zvuky zadarmo, niektoré sú platené.

Pre váš lepší spánok a nastavenie spánkových rutín som pre vás pripravila Kurz spánku https://skr.sk/QhQe5

Pre všetkých, ktorí sa necítia sebaisto a potrebujú týždenne pomoc pri zvládnutí kurzu, ak potrebujete byť vypočutý niekým, kto vám rozumie, ponúkam vám Kurz spánku + koučing (https://lnk.sk/xlz8)

179 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page