top of page

Prečo v dnešnej dobe musíme dopĺňať vitamíny formou výživových doplnkov?

V poslednom článku sme sa pozerali na rady našich starých mám, čo nám odporúčali na spánok.


Naše telo prijíma vitamíny najprirodzenejšou formou zo stravy. Napriek tomu, že v dnešnej dobe, kedy netrpíme nedostatkom jedla ako tomu bolo v minulosti, dostávame sa do situácií, kedy naše telo trpí nedostatkom vitamínov, ktorý má potom negatívny dopad na naše zdravie.


Ako je to možné, že strava našich starých mám nebola taká pestrá, nekontrolovali si dávky vitamínov v jedle, nepoužívali výživové doplnky a predsa boli zdraví?


Odpoveď na túto otázku som našla v článku od PharmDr. Kláry Minczinger uverejnenom na blogu generica.sk. (PharmDr. Klárou Minczinger https://generica.sk/kvalitu-vyzivovych-doplnkov-ocenia-ludia/), ktorá tvrdí:


Tým že sa zmenil spôsob úpravy a prípravy potravín oproti tomu ako potraviny spracovávali naše staré mamy, vymizli niektoré prírodné mikroorganizmy.

Stav nášho organizmu a strava, ktorú jeme ovplyvňuje potrebu výživových doplnkov.

V dnešnej dobe sme oveľa viac vystavovaní stresovým situáciám, ktoré sú spojené s vysokými nárokmi na náš výkon, či už fyzický alebo duševný.


Priemerná dĺžka života sa predlžuje vplyvom rozvoja medicíny a technológií. Všeobecne platí, že vitamíny chýbajú hlavne starším ľuďom. Môže to byť spôsobené aj tým, že starší ľudia niekedy zabúdajú na jedlo. Alebo majú vo vyššom veku zdravotné problémy, ktoré sa na obmedzení príjmu potravy a tým aj vitamínov podieľajú (napríklad problémy s chrupom, poruchy prehĺtania, mnohé lieky znižujú chuť do jedla, sociálna izolácia,…) ouVedeli ste, že keď človek starne, tak sa mu prirodzene zhoršuje rozoznávanie chutí a vôní?


Čiže to čo bolo v minulosti našim starým rodičom prirodzené, v dnešnej dobe musíme nahrádzať rôznymi doplnkami.


Počas leta, kedy je dostatok čerstvej zeleniny a ovocia, sa až tak na doplnky stravy obracať nemusíme. Naopak na jeseň a v zime, kedy nastanú výkyvy v teplotách, a stúpa výskyt vírusových ochorení, je dobré doplniť vitamíny formou doplnkov stravy.


Spôsobom ako dostať do tela vitamíny tou najprirodzenejšou formou sa zaoberá priekopnícky program spoločnosti WellU.


Ako zabezpečiť nášmu organizmu potrebné vitamíny v sychravom počasí?


Najprirodzenejší spôsob príjmu vitamínov do tela je našou stravou. Mnohé spoločnosti sa zaoberajú otázkou, ako tento prirodzený spôsob nahradiť v období, kedy nemáme možnosť siahnuť po čerstvej zelenine a ovocí. Spoločnosť Wellu má priekopnícky program, ktorý sa zaoberá spôsobom ako dostať do tela vitamíny tou najprirodzenejšou formou.


„Nástrojom implementácie tohto programu sú nutraceutiká odvodené z prírodných živočíšnych a rastlinných extraktov, ktoré ľudstvo pozná už tisíce rokov ako zdravé a nevyhnutné zložky každodennej stravy.


Ich jedinečné vlastnosti zaisťujú zdravotné prínosy a terapeutické účinky ako výsledok holistického celkového vplyvu na ľudský organizmus, ktorého fungovanie v dnešnom svete bolo narušené. Podstatou našej práce je čerpanie zo zdrojov najnovších vedeckých poznatkov a využívanie múdrosti našich predkov.“ (Zdroj: https://wellu.eu/pages/nutrivi,152.html)


Pre jesenné obdobie je z ponuky spoločnosti Wellu vhodný najmä:


Vitamín C


Vitamín C, ktorý Wellu prináša v troch formách. V tekutej forme, vo forme kapsúl a vo forme prášku:


Nutrivi LipoVitum C – lipozomálny vitamín C v tekutej, ľahko vstrebávateľnej podobe. Vitamín C, nevyhnutný pre správne fungovanie nášho organizmu, je uzatvorený do ideálnych nosičov - lipozómov. Lipozómy nielenže dokonale prenášajú vitamín C na cieľové miesto ich účinku, ale zabezpečujú aj jeho trvanlivosť, účinnosť a efektívne vstrebávanie, ovplyvňujú aj predĺženie jeho prítomnosti v organizme. Lipozomálna forma chráni proti rozkladu vitamínu C pôsobením žalúdočnej kyseliny a presúva proces vstrebávania do čriev, čím sa zaistí najvyššia účinnosť. Výživový doplnok Nutrivi Lipovitum C má rekordnú vstrebávateľnosť – lipozóm umožňuje rekordné vstrebávanie vitamínu C na úrovni 80-90%, a to vďaka 100 krát menším rozmerom ako bunka a štruktúre podobnej ľudským bunkám.


Vitamín C uvoľnený v črevách preniká cez črevné klky, čím umožňuje priamy vplyv na imunitný systém. Uvoľňovanie vitamínu C v črevách nezaťažuje obličky. Nezapája tráviaci proces v žalúdku, čím šetrí cennú energiu organizmu.


Cholín, ktorý tvorí lipidový obal lipozómu, sa po jeho rozložení využije na podporu srdcovo-cievneho a nervového systému a na stabilizáciu správnej bunkovej štruktúry.


Nutrivi Vitamin C+ vo forme kapsúl, je výživový doplnok 100% prírodného pôvodu, ktorý obsahuje jedinečné spojenie prírodných rastlinných extraktov, so štandardizovaným obsahom aktívnych látok: vitamínu C, kremíka, diosmínu a hesperidínu v najlepšie absorbovateľnej forme.


Základom multifunkčnosti a komplexnosti prípravku je čisto prírodný pôvod, vhodný pomer a synergia pôsobenia 5 zložiek, ktoré tvoria Nutrivi Vitamin C+.


ŠÍPKA - extrakt zo šípky štandardizovaný na 70% vitamínu C

RAKYTNÍK - extrakt z rakytníka, štandardizovaný na 40 % vitamínu C

ACEROLA - extrakt z aceroly štandardizovaný na 25% vitamínu C

BAMBUS - extrakt z bambusových výhonkov štandardizovaný na 70% kremíka

MIKRONIZOVANÁ FLAVÓNOVÁ FRAKCIA z pomarančovej kôry, štandardizovaná na 90% diosminu a 10% hesperidínu


Musíme ich dodávať spolu so stravou, nakoľko vo významnej miere prispievajú k normálnemu fungovaniu organizmu.


Aronia C – má formu jemne zomletého prášku, čo uľahčuje dávkovanie, rozpustenie v tekutine a rýchlu konzumáciu. Obsahuje vitamín C v podobe ľahko vstrebateľnej kyseliny askorbovej. Získava sa prirodzenou biosyntézou z kukurice a je doplnený prírodným extraktom z plodov arónie, známych skvelými antioxidačnými vlastnosťami.

1 g produktu obsahuje až 900 mg čistého vitamínu C, jedného z kľúčových vitamínov podporujúcich správny priebeh životných funkcií organizmu. Predstavuje jednu z kľúčových zložiek syntézy kolagénu, podporuje fungovanie imunitného, nervového a cievneho systému. Podporuje vstrebávanie železa a regeneráciu vitamínu E. Prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.


Vitamín D


Ďalším veľmi dôležitým vitamínom je vitamín D. Vitamín D prirodzene prijímame zo slnka. Na jeseň a v zime, alebo u žiem v memopauze je vhodné ho dopĺňať výživovými doplnkami.


Revicoll MAX Omega Plus K2MK7 je multifunkčný prípravok, ktorý významne podporuje fungovanie obehovej sústavy ako aj kostí a chrupaviek. Prispieva k urýchleniu regenerácie zlomenín, úrazov, hojenia rán. Podporuje normálne fungovanie nervovej sústavy. Pozitívne ovplyvňuje stav pokožky, vlasov a nechtov.


Nová formula prípravku obsahuje o 33% viac rybieho oleja a teda Omega-3 mastných kyselín, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie.


Revicoll MAX je bohatým zdrojom aminokyselín, peptidov a rybieho kolagénu, rovnako ako vitamínov A, D, E, K. Ten posledný vo forme K2 MK-7 umožňuje správnu absorpciu vitamínu D a vápnika.


Výživový doplnok je komplementárny, 100% prírodného pôvodu, obsahuje bohatú škálu synergicky pôsobiacich minerálnych látok a stopových prvkov, ktoré telo nedokáže syntetizovať samo a preto musí ich získavať zvonku, zo stravy.


Produkty: www.naturalne.sk

126 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page